tel. +48 535 801 780

tel. +48 535 801 780

Po co pozycjonować stronę www?

Dla przeciętnego użytkownika internetu takie pojęcia jak SEO czy pozycjonowanie mogą być nieznane. Dlatego ktoś kto posiada firmę niezwiązaną z branżą IT i chce zaistnieć w sieci, może nie rozumieć, dlaczego samo wykonanie strony www to za mało, aby przynosiła ona korzyści w postaci nowych klientów.

Jeśli więc jesteś właścicielem firmy i masz stronę www lub zastanawiasz się nad jej wykonaniem, to sprawa związana z pozycjonowaniem i e-marketingiem powinna być dla Ciebie bardzo istotna (Zobacz artykuł Twoje miejsce w sieci – kilka wskazówek dla początkujących właścicieli firm). Dlaczego? Po co pozycjonować stronę firmową?

Wyjaśnię to Wam na przykładzie. Firma X zleciła wykonanie strony internetowej. Wykupiono domenę i hosting i stronka pojawiała się w internecie, tzn. po wpisaniu adresu wyświetla się ona w przeglądarce. Jednak żaden z potencjalnych klientów nie będzie znał domeny strony. W wyszukiwarce internetowej wpisze raczej hasło związane z jego zapotrzebowaniem, czyli np. obrączki ślubne lublin albo kotły grzewcze lublin. Na takie zapytanie pojawi się mnóstwo stron poświęconych temu zagadnieniu. Użytkownik najczęściej przejrzy strony, które wyświetlą się na pierwszej, ewentualnie drugiej stronie. Na resztę nawet nie spojrzy. Co więc decyduje o tym, że dana strona jest na pierwszej karcie wyników wyszukiwań a inna nie? I tutaj pojawia się pojęcie pozycjonowania. Agencja SEO dba o to, by zgodnie z wytycznymi wyszukiwarki, w naszych realiach będzie to najczęściej GOOGLE, strona pojawiła się wysoko w wynikach wyszukiwania i zgarniała ruch.

Jeśli więc zależy Wam na odwiedzalności strony i pozyskiwaniu przez nią nowych klientów, to samo wykonanie strony nic Wam nie da. Konieczne jest pozycjonowanie strony. Do tego należy wynająć fachowa firmę.

 

Czytaj więcej
kochamy dywany
Dominanta
pompy g��binowe, pompy do szamba i do studni POMPYLUBLIN.pl
e-pazur Bia�ystok